Yazı Detayı
24 Şubat 2024 - Cumartesi 16:28
 
Patagonya'da Utanmaya Gerek Duymadılar ve Deli Sorular
Halis Özdemir / Gazeteci - Yazar - Program Yapımcısı
 
 

Patagonya'da Utanmaya Gerek Duymadılar ve Deli Sorular
 

Bazılarının ar damarları çatlamıştı bir kere! Patagonya'da Bir Şeyi Kaybetmemek için Çok Şeyden Vaz Geçtiler! Önce mahallelerini, komşularını değiştirdiler, sonra hanımlarını "yenilediler." Dediler! Patagonya'da işler böyle oldu.
 

Bazıları! Elbette hepsi değil! Sağcıyız, solcuyuz diyenler vardı aralarında! Muhasebe; Patagonya’da vazgeçmek kolay değil, ne var ki insanı Patagonya'da da vazgeçtiklerinden yavaş yavaş vazgeçirdiler! Vazgeçtiklerini birer birer kaybettikleri için fark etmediler. Fark ettilerse de bir gerekçe bulmakta sıkıntı çekmediler. Her gidene, her yitirdiklerine bir cevapları bir gerekçeleri bir bahaneleri oldu ve rahatlattılar kendilerini.

 

Oysa inandıkları vardı, itirazları, hedefleri ve iddiaları vardı! Hepsinden birer birer vazgeçtiler. İlk zamanlar doğrusu biraz rahatsızlık duymadıkları söylenemez. Hatta iç geçirdiler kimseye söylemeseler de hepsi biliyordu kaybettiklerini.
 

Şöyle bir yirmi yıl yirmi beş yıl öteye gitseler ve kendilerine sorsalar vazgeçtiklerini, vazgeçecekleri akıllarına gelir miydi? Ama vazgeçtiler "bir şey" için! O "şey"e o kadar alışmışlardı ki anlatılmaz haz aldılar. Bu gibiler için "bürokrasi" bir telefon kadar yakındı. Her şeyi emirlerinin altında hissediyorlardı!

 

İlk dönemler, iç muhasebe dönemi de zamanla geçti! Öyle ya artık olan biten için gerekçe bulmaları kolaylaşmıştı! Bazıları aynı konumu almaya başlamıştı. O halde belki de kim bilir doğru olan şimdiki durum olamaz mıydı? Yani!

 

Olabilirdi elbette, hem kimsenin bu duruma itirazı yoktu! O halde üzülmek niye!? Öyle değil mi! Hatta utanmaya da gerek yok!
 

Hem başarılarından daha da doğrusu zenginliklerinden konuşulmaya başlanmıştı! "Adam işini biliyor kardeşim" "Adam başarılı iş adamı" Denilmeye başlanmıştı! Kimse artık sorgulamıyordu! Nasıl kazandıklarını, neleri ezip geçtiklerini. Hatta köşe dönme atraksiyonu yapmayanlar beceriksiz görülmeye, irdelenmeye başlanmıştı! Öyle ya halen evlerine toplu taşıtlarla gidiyorlardı, hatta bazıları kiralarını ödemede zorlanıyorlardı. Onlar uzaklaştırılmalıydı. Öyle de yapıldı. Onlar da zaten rahatsızdı bu durumdan ve uzaklaşmışlar kendi yağları ile kavrulmayı tercih etmişlerdi!

 

Onlar yalnız yaşamayı tercih edenlerdi!
 

Sahi yıllarca dillerine doladıkları "helal, haram, kul hakkı" gibi kavramlar artık özenle dillerinden, literatürlerinden çıkarılmıştı. Artık bazıları için her şey zaman içinde normalleşmişti! Nerede ise her şey mübah görülecek noktaya sürüklenmişlerdi.

 

Eş ve çocukları mankenlere taş çıkartacak şık kıyafetler içinde, son derece pahalı lüks arabalarda endam ediyorlar, caka satıyorlardı. Çocukları ve eşleri asla bu değirmenin suyu nereden geliyor demiyorlar içinde bulundukları durum ve kocalarından gurur duymakla kalmıyor, diğerlerinin araba ev seyahat yarışı içine bile giriyorlardı! İş şirazesinden çıkmıştı!
 

Bir ara, "mücahitler müteahhit oldu" gibi bir tekerleme dillerine dolanmış olsa da sadece vicdanların rahatlatılmasında son derece tesirli sihirli sözcük bulunmuştu! "Müteahhit" olmadığımıza göre bu eleştiri bana/bize yapılmıyordu! Diye düşündüler, rahatladılar! Öyle ya ben/biz müteahhit değildik, bürokrat, siyasetçi, belediye başkanı, mebus, ya da her ne ise oyduk! Biz müteahhit değildik! Eleştirilenler "müteahhitlerdi!"

 

Bazıları bizimki emeğimizin karşılığı olduğunu düşünerek bir oh çekip rahatladılar! Öyle ya biz "adama yardımcı oluyorduk tabi ki bunun bir karşılığı olmalı değil miydi!" Öyle inanmayı tercih ettiler. Oysa "rüşvet alan da veren de melundur" diye tabelaları makam odalarının girişine göğüslerini kabartarak asmışlardı!

 

Asmışlardı asmasına da, Ama o tabelalar artık rahatsız etmeye başlamıştı! Yahu sahi bu tabelaları kimin gazına gelip astık diye düşünmeye, pişman olmaya başlamışlardı! Tabelanın altından geçerken utanmak yerine tepeleri atar olmuştu!
 

Bu tabelalardan kurtulmalıyız diye düşünmeye başladılar. Bu da ne böyle! Burası Patagonya! Burası devlet dairesiydi böyle tabelaya, levhaya ne gerek vardı! Sonra birer birer o tabelalar kaldırıldı. Artık tepelerini attıracak sinir bozucu levhalardan kurtulmuşlardı!
 

Çok alışmışlardı çok! O koltuklar, makam arabaları, karşılarında ceketini düğmeleyen insanlar öyle böyle haz vermiyordu! Artık içinde bulundukları ortamla kanka olmuş, ayrılmaz parçaları olmuştu.

 

Hem sonra artık nasıl geçinilir, bir evde tencere nasıl kaynar, elektrik, su, doğalgaz, kira faturaları akıllarına bile gelmiyordu! Fatura mı? Pahalılık mı? O da ne ki!? Adeta level atlamışlardı! Önce kimisi oturduğu, belki doğup büyüdüğü mahalleyi terk etmişlerdi. Bazıları işi daha ileriye vardırmıştı!

 

Belediye otobüsü ile dolmuş ile seyahat eden, pazar pazar dolaşıp, en uygun, en hesaplı sebzeyi alabilmek için, semt pazarını ayakları şişene kadar her bir noktasını elinde pazar eşyası ile en ucuzunu almak, aile bütçesine destek olmak için gayret gösteren "kıyafetim var yenisine gerek yok" diye yıllarca aynı elbiseyi giyen hanımlar için aralarından bazıları "bizim köylü, amcamın ya da dayımın kızı eh işte bizimkiler düğünü ucuza kapatmak, fazla "başlık parası" vermemek için bizi baş göz etmemişler miydi!" Diye düşünmeye başlamıştı bazıları. "Öyle ama bir türlü ayak uyduramadı, kendisine bakmıyor! Falan falan…! “ diyerek amca, dayı veya köyünün kızlarını babaları, anaları düğün masrafı az olur fazla altın takı istemezler hem bildiğimiz kız, köyümüzün kızı aslı nesli belli gibi kriterlerle oğullarını evlendirmişlerdi!
 

Ama oğulları level atlamış, o kızların yerini artık kendine bakan(!) bakımlı pahalı başörtüsü pahalı marka kıyafetler alan bir giydiğini bir daha giymeye tenezzül etmeyen hanımlar yerini almıştı. Amca, dayı kızı, köyünün kızı kapı dışarı edilmişti! Yuvalar dağılmış, bereket gitmiş, mutluğun esamesi kalmamıştı artık! Patagonya'da!

 

Patagonya'dan uzak doğuya "işret" seyahatleri yapanlar da olmuştu aralarında. Hem de siyasi görüş ve parti farkı gözetmeksizin. Nereye gidiyoruz!? Biz bu muyuz? Biz buyduk da kendimizi yeni mi keşfetmiştik! Diye düşünmeye başlamışlardı! Galiba biz buyduk kendimizi yeni keşfettik! Diye iç geçirmişlerdi.

 

"Asıl azmaz bal kokmaz" demiyor muydu ulularımız! Üzerilerine giyindikler gömlek dar geldi! Kimisi vakit kaybetmeden çıkardı gömleği! Kimisi gömleği çıkarmaya utandı, gömleği ters giymeyi denedi! Bazıları madem gömleksiz olmuyor "gömlek mi yok, başka gömlek giyeriz dedi ve başka gömlek giydi!
 

Artık gömlekler tanınmaz oldu. Gömlek olsada olmasa da bir anlamı kalmadı! Olmadı olmuyor! Bu siklet bu yükü taşımıyordu. "O halde ne yapmalıyız?" Diye düşünmeye başladılar bazıları. Öncelikle özür dilemeliyiz yaradandan, kendimizden, etrafımızdan milletten! Biz sizi aldattık affedin bizi demeliyiz. Demeliyiz ki; insanlar, Müslümanlar şöyle Müslümanlar böyle diyerek bizi örnek göstermesinler!

 

Çekin ellerinizi dini duygulardan, milli duygulardan. Çekin ellerinizi "ideal" söylemlerden! Varsın sizin olsun siyaset alanınız, makamlarınız şöhretleriniz, zenginliğiniz! Sizin olsun dünyalıklarınız! Yeter ki milli ve dini hassasiyeti olan, referansı "İslam ve milliyetçilik" olanlar şunları şunları yaptılar, yapıyorlar dedirtmeyin! Artık yeter! Kral çıplak diye düşünmeye başlamış olsalar da kimileri için artık çok geç olmuştu.
 

Aralarında pek çoğu kibir gurur abidesi olmuş alçak dağları ben yarattım edasındaydılar! Öyle ya kılıçlarının önü de arkası da kesiyordu! Böyleleri için her şeye ulaşmak bir telefon kadar yakındı. Patagonya'da bilge ihtiyar bu duruma çok üzülüyordu, önlerinden geçen kibir abidelerini gördükçe hayıflanıyor “hah geçti gene ……” diye içinden geçirdikçe üzülüp kahroluyordu, böyle mi olmalıydı? Neden böyle oldu, nerede hata yaptık! Biz bu muyuz diye düşünüyor elinden bir şey gelmemesine kahroluyordu!

Biz henüz makama, yetkiye paraya hazır değil miydik diye? beynini yakan sorular akıp gidiyordu!

Bazıları ve diğer bazıları! Şükür ki hepsi değildi!

Diğer bazılarına selam olsun!
 

Burası Patagonya! Patagonya da da bir biri çıkmış, "başta belediye başkanları ve siyasetçiler mal varlıklarını açık olarak ilan etmeleri mecburi olsun" demiş! Bak şu kendini bilmeze(!) Patagonya'yı bize benzetenler de az değil bu arada!

 

Vesselam!..

YAZARIN TÜM YAZILARI İÇİN

https://www.bncmedyahaber.com/yazar-pakraduniler-kripto-yahudiler-ve-madenlerimiz-996.html

 
Etiketler: Patagonya'da, Utanmaya, Gerek, Duymadılar, ve, Deli, Sorular,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
22 Nisan 2024
Nihai Kaygı ÖLÜM!
17 Nisan 2024
Türkiye İsrail ile Savaşacak mı? Savaşmalı mı? İran'ın İsrail ile Savaşmayacağını Biliyorduk!..
14 Nisan 2024
Trollerin Seçimlere Etkisi
06 Nisan 2024
Doğu Türkistan ve Filistin’in Makus Kaderi Katliam ve Soykırım!
05 Nisan 2024
Yaşa Varol Demokrasi! Bizde Böyle Yersen!
29 Mart 2024
Savaş Suçları Araştırmaları Merkezi Kurmak Türkiye’nin Boynunun Borcudur
23 Mart 2024
3.Dünya Savaşı Başladı mı? Türkiye bu işin neresinde?
15 Mart 2024
Seçim Geçim Derken Türkiye’yi Bekleyen Büyük Tehlike Türk Milleti Yok Edilmekle Karşı Karşıya
07 Mart 2024
Hoş geldin Ramazan, elveda İnsanlık!
01 Mart 2024
Dedem Osmanlı Rus Savaşında Ruslara Esir Düşmüş ve Türkistan’da Kalmış…
28 Şubat 2024
28 Şubatın Ağır Bedelini Devlet Millet ve Komşularımız Ödedi!
18 Şubat 2024
Pakraduniler: Kripto Yahudiler ve Madenlerimiz!
11 Şubat 2024
Üniversite Mezunu İşsizler Ordusu “Her şehre üniversite açtık!”
03 Şubat 2024
Başka Türkiye Yok: Kilise Saldırısı ve Yabancılar Meselesi
26 Ocak 2024
Uygurlar sessizce, Filistinliler hunharca katlediliyorlar. Feryatlarını kimse duymuyor!
24 Ocak 2024
TFF'nin İsrail Destekçisi Fast-Food Zinciri ile İmzaladığı Skandal Anlaşma: Türk Futbolu ve Vicdan Ambargosu!
20 Ocak 2024
Emeklilerin Sessiz Çığlığı, Adalet ve Güven İçin Yerel Yönetimlerde Şeffaflık Zorunlu!
13 Ocak 2024
Gizli Dünya Devleti’nin İşgal Örgütleri
06 Ocak 2024
Kitaplar Ve Okuyucular
31 Aralık 2023
Krallar da Kıralın Emrinde -2
30 Aralık 2023
Krallar da Kralın Emrinde -1
24 Aralık 2023
Kardak Kayalıklarına Ya Çıkılacak, Ya Çıkılacak!
16 Aralık 2023
İşgal Edildik İnsanlık işgal altında. Aklımız, bedenimiz, ruhumuz işgalde!
09 Aralık 2023
Gazze ve Doğu Türkistan’ın Soykırıma Karşı Hicret Yolculuğu
02 Aralık 2023
Türkiye'nin Vicdanını Sarsan Adaletsizlik! Partilere Milyarlar, Emeklilere Sadece Çay ve Simit!
26 Kasım 2023
TARİHİ GÖREVE DAVET
19 Kasım 2023
Musevi ve Hristiyan Türkler Gazze’deki Soykırıma Sessiz Kalmamalısınız!
12 Kasım 2023
Filistin Ve Doğu Türkistan da 70 Yıldır Soykırım Yaşanıyor
04 Kasım 2023
Dünyayı kan gölüne çevirmek isteyen SİYONİST güçler Armageddon Savaşını Başlatmak İstiyor
27 Ekim 2023
Arz-ı Mevud ve Mesih İnancının Önündeki Engel Türkiye
21 Ekim 2023
İsrail Gazze’ye giremeyecek!
20 Ekim 2023
Beri Gel Sen Kimsin? Onu Söyle!..
14 Ekim 2023
ABD'nin Müdahale Ettiği Ülkeler.. Bunların alayı soykırımcı alayı sömürgeci
11 Ekim 2023
Filistin’in İsrail’le Varlık Yokluk Savaşının Konuşulmayan Yanı
10 Ağustos 2023
Darbeler Tarihi ve Adım Adım 15 Temmuz ihaneti (6)
10 Ağustos 2023
Darbelerde Yabancı vakıfların rolü! -5-
10 Ağustos 2023
Darbeler Tarihi ve Adım Adım 15 Temmuz ihaneti (4)
10 Ağustos 2023
Darbeler Tarihi ve Adım Adım 15 Temmuz ihaneti (3)
10 Ağustos 2023
Darbeler Tarihi ve Adım Adım 15 Temmuz ihaneti (2)
10 Ağustos 2023
Darbeler Tarihi ve Adım Adım 15 Temmuz ihanetine (1)
19 Temmuz 2023
Ambulansın Acı Acı Çalan Sireni
04 Temmuz 2023
2009 Doğu Türkistan Urumçi Katliamı ve Soykırım Dolu Dizgin!
04 Temmuz 2023
2009 Doğu Türkistan Urumçi Katliamı ve Soykırım Dolu Dizgin!
20 Haziran 2023
UygurTürklerine Terörist Demek Alçaklıktır!
11 Haziran 2023
Seçimler Vatanımızın Bağrına Saplanan Hançerleri Çıkarmak İçin Erdoğan’a Sunduğu Tarihi Fırsat Ve İttifaklar (2)
11 Haziran 2023
Seçimler Vatanımızın Bağrına Saplanan Hançerleri Çıkarmak İçin Erdoğan’a Sunduğu Tarihi Fırsat Ve İttifaklar (2)
09 Haziran 2023
Seçimler Vatanımızın Bağrına Saplanan Hançerleri Çıkarmak İçin Erdoğan’a Sunduğu Tarihi Fırsat Ve İttifaklar! (1)
27 Mayıs 2023
Neden Erdoğan? Neden Erdoğan’ı tercih etmeliyiz?
19 Mayıs 2023
Seçimlere Dair Tarihi Başkanlık Seçiminde İkinci Tur
12 Mayıs 2023
Haydi Bismillah Milli Birlik, Milli Duruş Diyen Reis mi? Özerklik Diyen Kılıçdaroğlumu? Tarihi Seçime Saatler Kaldı
06 Mayıs 2023
ÖRGÜTÜN EMRİ!
30 Nisan 2023
Türkiye Yol Ayrımında!.. Peki, Hangi Yolu Seçecek?!..
23 Nisan 2023
TÜRKİYENİN ÖZERKLİK/BÖLÜNME SERÜVENİ ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ ÇOK!!!
15 Nisan 2023
CHP HDP Birlikteliğinde Diğerleri Garnitür mü?
09 Nisan 2023
Milletvekili Adayları Belli Oldu! Memnun musunuz? Liderler Sultası mı? Ya da Demokrasi Dedikleri Bu Mu?
09 Nisan 2023
Malümat Füruş Siyeset Dehaları!
04 Nisan 2023
SOYKIRIMA KARŞI DİRENİŞİN SEMBOLLERİNDEN BARIN MİLLİ AYAKLANMASI
01 Nisan 2023
Ülkücü/Akıncı/Solcu 1968 -1980 Gençlik Kuşağı Bu Günün Ak Saçlıları
25 Mart 2023
Bu Ramazan da Değişen Bir şey Yok! Soykırım Ve İşkenceler Devam Ediyor!
17 Mart 2023
Atlantik İttifakı Çatlıyor mu? TÜRKİYE'NİN YAKIN GELECEĞİ (4)
12 Mart 2023
Atlantik İttifakı Çatlıyor mu? TÜRKİYE'NİN YAKIN GELECEĞİ (3)
04 Mart 2023
Atlantik İttifakı Çatlıyor mu? TÜRKİYE'NİN YAKIN GELECEĞİ (2)
28 Şubat 2023
28 Şubat’ta Erbakan’ı durdurdunuz! Ülkeyi soydurdunuz!
25 Şubat 2023
Atlantik İttifakı Çatlıyor mu? TÜRKİYE'NİN YAKIN GELECEĞİ (1)
19 Şubat 2023
Depremin Öğretileri Emirleri ve Devlet Millet!
11 Şubat 2023
DEPREM İŞGAL BAHANESİ OLMASIN!
05 Şubat 2023
Doğu Türkistan’da Soykırım Tam Gaz Devam Ediyor!
28 Ocak 2023
Bu Defa Olmaz! Dokunamayacaksınız!
22 Ocak 2023
Alimmiş! Hadi Oradan!
14 Ocak 2023
Yedi Kocalı Hürmüz Hikayesi Ve Siyasetin Sürpriz İsimleri Fatih Erbakan Ve İlhan Kesici
07 Ocak 2023
Suyun Feryadı Suyun Düşmanları! Su Hayattır ve Mucize Bitki Kenevir
31 Aralık 2022
KÖLE MİYİZ? PATRON KİM?
22 Aralık 2022
Zalimler Değişse de Mazlumlar Aynı: Müslümanlar!
18 Aralık 2022
Oley oley oley gool! Ve Ekrem Sahnede!
09 Aralık 2022
Dünya İnsan Hakları Günüymüş! Hadi Oradan!
01 Aralık 2022
Hırsızlık Alçaklıktır!
26 Kasım 2022
Sınırları Göçler Belirler.. Yeni Sınırlar Yeni Devletler..
20 Kasım 2022
Kendi Kuralının Esiri Olmak!
12 Kasım 2022
Doğu Türistan’ın Makus Tarihi! Ve 12 Kasım’ın Önemi
09 Kasım 2022
1978 MSP Kongresinden 2022 YRP Kongresine 1. Erbakan’dan 2. Erbakan’a
03 Kasım 2022
Ordu Milletin Ordusu!
28 Ekim 2022
Nuri Demirağ'ın Başına Gelenler Selçuk Bayraktar'ın Başına da Gelir mi?
23 Ekim 2022
Ambargo Mağduru Almanya’yı Bölecekler AB Dağılıyor Yeni Dünya Kuruluyor
16 Ekim 2022
Kılıçdaroğlu’nun ABD seyahati ve Özal’ın Anlattıkları
09 Ekim 2022
Hoca Ahmet Yesevi’nin Yurdu Türkistan’a Baba Ocağı Şimkent’e Gittik
01 Ekim 2022
Soykırımın Devam Ettiği Doğu Türkistan’da 1 Ekim İşgalinin Yıl Dönümü
09 Eylül 2022
Bütün Suçu Onlara Atmanın Cazibesi ve Çaresizliği Merak Etmeyin! Bizi Bize Bıraktılar Galiba!
04 Eylül 2022
Yunan Kaşınıyor Savaş Kapıda!.. Çin Tayvan’a Girer! Türkiye NATO’dan Çıkarsa!
27 Ağustos 2022
TURAN KURULTAYININ ARDINDAN
13 Ağustos 2022
Küresel Firavunlar Gökdelenlerden Tarlalara İndi Hem de Türkiye’nin Tarlalarına
07 Ağustos 2022
Dr. Fatih Erbakan ve Cumhurbaşkanlığı Seçimleri
29 Temmuz 2022
Onları İncitmeyin! Onlara bir de siz vurmayın!
23 Temmuz 2022
Bize Ne Oldu Böyle?!
16 Temmuz 2022
DÜNYAYI ATEŞE VERECEKLER! Nükleer Savaşa Çeyrek Kala Türkiye biçilmek istenen rol ne?
10 Temmuz 2022
Millet İttifakının İlhan Kesici İle Sınavı! CHP Aynı CHP mi?
04 Temmuz 2022
5 Temmuz Urumçi Katliamını Asla Unutma! Unutturma!
02 Temmuz 2022
Gıda ve Suda Soğuk Savaştan Sıcak Savaşa Tam Gaz!
25 Haziran 2022
Türk Yurdu Türkistan Medeniyet Coğrafyamız -Türküm demek ırkçılık mıdır?
17 Haziran 2022
D-8 Teşkilatını Kuran Erbakan'ın Başına Gelmeyen Kalmadı!
09 Haziran 2022
AB Dayatmalarının Sonuçları Olan LGBT Faaliyetleri Tam Gaz
02 Haziran 2022
İŞİN ŞAKASI YOK! AMOK KOŞUSU BAŞLADI
29 Mayıs 2022
İNSAN DEVLET ve GLOBALİZM
21 Mayıs 2022
Tarihi Günlerden Geçerken Masanın Ayakları
12 Mayıs 2022
Demokrasi! Meğer Sen Neymişsin…
09 Mayıs 2022
İnsan İnsan Dedikleri
01 Mayıs 2022
Bayramlarımız Vardı Bizim!
25 Nisan 2022
Gazeteci, Yazar Halis Özdemir'den BM Genel Sekreteri Guterres,e Açık Mektup
22 Nisan 2022
8 saniye 3 salise!
15 Nisan 2022
Bumerang
08 Nisan 2022
Mülteci Suriyeliler ve Muhacir Uygurlar Hak ve sorumlulukları
05 Nisan 2022
5 Nisan 1990 BARIN Direnişi ve Katliamı
01 Nisan 2022
Savaşlarda Kadın, Ana ve Çocuk Olmak!
24 Mart 2022
Metaverse ve Stratejik Okuma
18 Mart 2022
ABD ve İsrail'in Türkiye Hesabında KOMÜNİST ÇİN nerede duruyor?İ
15 Mart 2022
NATO ve Rusya Türkiye ile Nerede Savaşacak?!
11 Mart 2022
Türkiye Armegedon Savaşına Çekilmek mi İsteniyor? (2)
07 Mart 2022
Türkiye Armagedon Savaşına Çekilmek mi İsteniyor? (1)
04 Mart 2022
Türkiye'yi Savaşın İçine Çekmeye Çalışan Zelenski AB Oturumunda Ayakta Alkışlandı!
28 Şubat 2022
28 Şubat ve Eğitimin Hazin Hikayesi
23 Şubat 2022
Yaralı Esir Kurtların Sessiz Çığlığı
19 Şubat 2022
Hainlik mi?! İhanet mi?! Vefasızlık mı?! ve İhanet ittifakı mı?!
16 Şubat 2022
Köyler İçinde Bereket ve Hatıraları ile ölüyor!
11 Şubat 2022
Kılıçdaroğlu Ne Diyor? Ne Yapmak İstiyor?
08 Şubat 2022
İran Ateşle Oynuyor! Çin Sınırımıza Dayandı!..
30 Ocak 2022
Akıl almaz işler! Sorular soru içinde akıl olmazların zoru içinde!
24 Ocak 2022
Küresel Yozlaşma ve Gençlik
21 Ocak 2022
CHP Bütün Kapıları Zorluyor! Millet İttifakı Nereye?
18 Ocak 2022
Dilipak'a İbretlik Dava
16 Ocak 2022
PEKİN KIŞ OLİMPİYATLARI
12 Ocak 2022
Nehirden Fazla İçmek! Bu İşin Neresindeyiz?
08 Ocak 2022
Kazakistan'da Neler Oluyor? Türkiye Kazakistan Olurmu?
06 Ocak 2022
Kılıçdaroğlu bu işi sevmiş görünüyor!
04 Ocak 2022
Yeni Dünya Düzeni Kuruluyor -5- Türk Devletleri Teşkilatı ve İslam Birliğine Doğru Kızılelma Yolculuğumuz Uyuyan Dev Asya Müslüman Toplulukları Uyuyan Dev!..
01 Ocak 2022
Yeni Dünya Düzeni Kuruluyor -4- Türk Devletleri Teşkilatı ve İslam Dünyası Birliğine Doğru Kızılelma Yolculuğumuz ve Çin
29 Aralık 2021
Yeni Dünya Düzeni Kuruluyor -3- Türk Devletleri Teşkilatı ve İslam Dünyası Birliğine Doğru Kızıl Elma yolculuğumuz ve Rusya
26 Aralık 2021
Yeni Dünya Düzeni Kuruluyor -2-
22 Aralık 2021
Yeni Dünya Düzeni Kuruluyor
19 Aralık 2021
Erbakan Olsaydı Ne Yapardı?
17 Aralık 2021
Bizimkisi Gazel okumak Ya Sizinki?!..
14 Aralık 2021
Kılıçdaroğlu ve Helalleşmek Ama Nasıl?
07 Aralık 2021
Oryantalizm! Ve Yerli “Lawrence”lar!
01 Aralık 2021
DİN GELİŞMEYE MANİ/MİDİR!? -2-
01 Aralık 2021
DİN GELİŞMEYE MANİ/MİDİR!? -1-
27 Kasım 2021
Kuva-yi Milliye Hareketi -3-
24 Kasım 2021
Kuva-yi Milliye Hareketi-2
24 Kasım 2021
Kuva-yi Milliye Hareketi -1- Kimse Ateşle Oynamasın!..
22 Kasım 2021
KIYAMET!
17 Kasım 2021
ÖLÜMDEN GAYRISININ ÇARESİ VARDIR!
16 Kasım 2021
MUSUL VE KERKÜK’TEN FERYATLAR YÜKSELİYOR
11 Kasım 2021
Doğu Türkistan Cumhuriyeti ve Yalta Konferansı
10 Kasım 2021
Kürt Sorunu Dedikleri veya Topyekûn Asimilasyon ya da Tek Tip İnsan!
05 Kasım 2021
Tencere
30 Ekim 2021
Kralın Gizli Dünya Devleti ve BİR DOLARIN SIRRI!
29 Ekim 2021
Ateizm…Deizm…Sekülerizm…
25 Ekim 2021
Sayın TBMM Başkanımız, Siyasi Parti Genel Başkanlarımız Sayın Milletvekillerimiz ve aziz milletimize arzımızdır.
22 Ekim 2021
Japonlar Çılgınsa ya Bizler?
19 Ekim 2021
Emredersin Para!
14 Ekim 2021
Yazılmayan Yazılar!..-2-
13 Ekim 2021
Yazılmayan Yazılar
09 Ekim 2021
Kış Kapıda! Ekonomik Savaş Sürüyor!
05 Ekim 2021
Oğuzhan Asiltürk'ün Vefatının Hatırlattıkları!
02 Ekim 2021
Bir Veda ve Helalleşme Yazısı 339 Program ve Ahde Vefa
01 Ekim 2021
1 Ekim'de Çin Halk Cumhuriyeti'nin Kuruluşu Pekin'de İlan Edildi
29 Eylül 2021
Yanımızdaki Unuttuğumuz Hayat! Meğer Ölüm Yolculuğuymuş!
25 Eylül 2021
Herkes mi Bekri Mustafa!.. Bizim Hikâyemiz! Biz Bize Benzeriz!
22 Eylül 2021
Çin Devlet Başkanı Sayın Şi Cinping'e İkinci Mektup
18 Eylül 2021
Türkiye'nin Yönetiminde Siyaset Kurumu Nerede?
17 Eylül 2021
Horasan Erenlerinin ocağı, Kadim Türk Yurdu Güney Türkistan
12 Eylül 2021
Ben Ölümden Geliyorum
09 Eylül 2021
Safları Sıklaştırın.. Türkiye'yi Bekleyen Muhtemel Tehlikeler!..
05 Eylül 2021
Uygurların Feryadı ve Şanlı Direnişi
03 Eylül 2021
Haber Operasyonları
26 Ağustos 2021
Savaşlar Küresel Isınma Kitlesel Göç ve Türkiye'yi Bekleyen Büyük Tehlike
21 Ağustos 2021
Benim Başıma Gelmez Demeyin!
19 Ağustos 2021
Afganistan'da Önce Rusya ve ABD Şimdi de Çin!
14 Ağustos 2021
Ateşe Meydan Okumak!.. Kardeşlerine Kucak Açmak!..
07 Ağustos 2021
Adam sende neyime lazım!
04 Ağustos 2021
Orman Yangınları Ülkemize Açılmış Savaştır
31 Temmuz 2021
Starlinkler Lazer Silahlar Orman Yangınları ve Afgan Kitlesel Göçü
25 Temmuz 2021
Başımız Büyük Dertte!..
17 Temmuz 2021
Türkiye İran İlişkileri ve Başkan Reisi'nin Türkiye'ye Bakışı
11 Temmuz 2021
Erdoğan'ın Gerçek Rakipleri Kimler? SEÇİMLERDE ERDOĞAN'I YENME HAYALİ! (2)
10 Temmuz 2021
Erdoğan'ın Gerçek Rakipleri Kimler? SEÇİMLERDE ERDOĞAN'I YENME HAYALİ! (1)
03 Temmuz 2021
İslam Dünyasının Hazin Sessizliği! 5 Temmuz 2009 Urumçi Katliamı ve Uygurların Soykırım Mücadelesi
01 Temmuz 2021
Suya Yazılan Yazı veya Vefasızlığın Arsızlığı
28 Haziran 2021
Geri Dönülmez Baharın Akşamındayız!(4)
27 Haziran 2021
Geri Dönülmez Baharın Akşamındayız!(3)
25 Haziran 2021
Geri Dönülmez Baharın Akşamındayız! (2)
25 Haziran 2021
Geri Dönülmez Baharın Akşamındayız! (1)
19 Haziran 2021
Yeni Dünya Polis Devletinin Merkez Üssü ve İslam Dünyasının Hali
19 Haziran 2021
Çin Komünist Rejimi ve Doğu Türkistan'ın Hayatta Kalma Mücadelesi
13 Haziran 2021
Kendini Kandırmanın Dayanılmaz Cazibesi! Veya "SİYASETİN" anlaşılamaz yolculuğu!
09 Haziran 2021
Türkiye'ye Girişi Neden Yasak!
06 Haziran 2021
Uygurları Çerkesleri Kırım Tatarlarını Anlamak!
04 Haziran 2021
4 Haziran 1989 Çin Tiananmen Meydanında Kanlı Olaylar ve 300 Bin Eylemcinin Meçhul Sonu
29 Mayıs 2021
Erbakan'a Yapılanlar Erdoğan'a da mı Yapılmak İsteniyor!
27 Mayıs 2021
Fırsatçılık ve Emek Sömürüsü Yok Öyle Yağma!
22 Mayıs 2021
Nefretin Tılsımlı Gücü!.
21 Mayıs 2021
Sevgi ve Yalan
16 Mayıs 2021
ABD ve Müttefiklerinin Erdoğan'ı Tasfiye Üzerinden Türkiye Planları!
13 Mayıs 2021
Yalnız Kimsesiz Hüzünlü Bayramımız Kutlu B-OLSUN!
09 Mayıs 2021
Vakıf Medeniyetimiz ve Hayatı Anlamlı Kılmak!
08 Mayıs 2021
İsrail'in Mescid-i Aksaya Saldırmasının Altında Yatan İnanç
02 Mayıs 2021
Soykırımmış Hadi Oradan Sizi Gidi Sefil Soykırımcılar! -II-
01 Mayıs 2021
Soykırımmış Hadi Oradan Sizi Gidi Sefil Soykırımcılar! -I-
24 Nisan 2021
Felaketin Ayak Sesleri -5-
24 Nisan 2021
Felaketin Ayak Sesleri -4-
24 Nisan 2021
Felaketin Ayak Sesleri -3-
23 Nisan 2021
Felaketin Ayak Sesleri -2-
21 Nisan 2021
Felaketin Ayak Sesleri -1-
17 Nisan 2021
Beyne Vurulmuş Pranga ve Ufkun Sınırlandırılması!
14 Nisan 2021
Pişmanlık Fayda Etmezden Önce!
10 Nisan 2021
Peygamberi Düşünce Medeniyeti
07 Nisan 2021
Züppeler! ve Darbeci Zihniyet!
02 Nisan 2021
Bu Bilim Kurgu Filminde Herkes Başrol!..
01 Nisan 2021
Susmak! Çok değerli çok!
27 Mart 2021
Bu Canavar Kapitalizmin Eseri!
24 Mart 2021
HDP'ye Dava.. Refah Partisi'nin Kapatılmasındaki SIR! Ak Parti'nin Kongresi
21 Mart 2021
Soykırımın Gölgesinde WANG Yİ!nin Türkiye Ziyareti
17 Mart 2021
TBMM Kararı! SOYKIRIM ve ÇİLEKEŞ UYGUR ANALAR!
13 Mart 2021
Papa Pul ve Yeni Sevr Hayali
05 Mart 2021
Siz Ağlamayın Lale Gül Çocuklar! Hayaliniz Gerçekleşecek!.
27 Şubat 2021
Efsane lider ERBAKAN!
20 Şubat 2021
Savaşlar! Savaşanlar!
14 Şubat 2021
Lanet Osun! Toplu Tecavüz!
12 Şubat 2021
Ömür Dediğin ve Kefenin Cebi!
10 Şubat 2021
İstanbul varsa Mekke var Kabe varsa İstanbul vardır!
05 Şubat 2021
Boğaziçi Üniversitesi ve Bizantoloji Çalışmaları
05 Şubat 2021
Kılıçdaroğlu nereye koşuyor? Ve "Mahşerin Dört Atlısı"
03 Şubat 2021
El yordamıyla iş yapmak
30 Ocak 2021
"Sen insan değilsin ahlaksız!"
28 Ocak 2021
Şişşşt Sessizlik! Uyuyoruz!
22 Ocak 2021
DEVLET BABA İşsizlik yoksulluk çaresizlik!
20 Ocak 2021
Bu Yazı Hoşunuza Gitmeyebilir!
16 Ocak 2021
Refah Partisinin Kapatılmasının Sırrı!
16 Ocak 2021
"Gıda" ve "Su"da Oynanan Oyunlar!..
12 Ocak 2021
Doğu Türkistan'la Tek Milletiz
08 Ocak 2021
Darbeler ve Darbeciler! Darbeciler kimin! çocuklarıydı?
06 Ocak 2021
Çin Aydınlarına ve Halkına Mektup
03 Ocak 2021
2021 Yılı Beklentilerimiz ve Umudumuz!
29 Aralık 2020
Türkiye Uygurları Çin'e İade Edecek mi?! TBMM Anlaşmayı Reddetmelidir!..
27 Aralık 2020
Ah!.. Afganistan Ah!..
26 Aralık 2020
Türkçe Ezan ve Türkçe Kur'an
26 Aralık 2020
Biz Bu Filmi Çok Gördük!
20 Aralık 2020
Türkiye'de İttifaklar ve İttifakların Müttefikleri Yazı Dizisi -2-
19 Aralık 2020
Türkiye'de İttifaklar ve İttifakların Müttefikleri Yazı Dizisi - 1-
13 Aralık 2020
Uyuyan Dev ASYA Müslüman Toplulukları ve MÜSLÜMAN TÜRK Devletleri
06 Aralık 2020
Ekonomik Saldırı ve Lale Devri Bürokratları (2)
05 Aralık 2020
Ekonomik Saldırı ve Lale Devri Bürokratları -1-
03 Aralık 2020
CHP’nin Müttefikleri ve SP
27 Kasım 2020
Dünya Polis Devleti
20 Kasım 2020
Kral Çıplak!..
14 Kasım 2020
ERDOĞAN'ın BİDEN = HARRİS ile Bilek Güreşi! (2)
14 Kasım 2020
ERDOĞAN'ın BİDEN = HARRİS ile Bilek Güreşi! (1)
07 Kasım 2020
Dünya Değerli!.. Hem de Değerlerini Değersizleştirirken!..
01 Kasım 2020
Yarasa & Deprem
29 Ekim 2020
Atatürk! ve CHP ?
24 Ekim 2020
TURAN Hayali Gerçekleşir mi?! Nasıl?
18 Ekim 2020
"Ölürken Ne Deniyordu Lan!.."
09 Ekim 2020
Üç Devlet Tek Millet ve Doğu Türkistan
04 Ekim 2020
Türk Denilince!..
27 Eylül 2020
Savaşın Her Çeşidine Hazır Olmak!
24 Eylül 2020
"Erdoğan Gitmeli"!..?
19 Eylül 2020
Çin Devlet Başkanına Açık Davet!.. "Dünyada barış ve huzur arıyoruz!.."
17 Eylül 2020
Büyü / Sihir / Cincilik
12 Eylül 2020
Akıncılar! Bu hikâye; Bizim hikâyemiz!
06 Eylül 2020
40 Yıl Önce Tarihi Kudüs Mitingi
04 Eylül 2020
Dilimizin Başına Gelenler Pişmiş Tavuğun Başına Gelmedi
29 Ağustos 2020
Kadın Olmak!.. Neye Göre?! Kime Göre?!
27 Ağustos 2020
Doğu Türkistanlıların Sessiz Çığlığı!..
21 Ağustos 2020
Başörtüsü ;"Fora"
19 Ağustos 2020
Beştepe 5'ten Büyüktür! Erdoğan'ın rakibi Erdoğandır!
16 Ağustos 2020
Narkoz!..
13 Ağustos 2020
Söz Vermek & Söz Ahlakı
11 Ağustos 2020
Muharrem İnce ve Akşener Nereye Koşuyor? "Muharrem Gel Buraya"
10 Ağustos 2020
"İstanbul Sözleşmesi" ile Uçuruma Gitmekte siniz ! Vatandaş ise Yol Ayırımında!..
20 Temmuz 2020
Abi Ne Medeniyeti, Bizden Adam Olmaz (mı?) -1-
08 Temmuz 2020
Dikdatör
30 Haziran 2020
SEÇMEN KÜSKÜN SEÇMEN KIRGIN!
28 Haziran 2020
Küresel Yozlaşma ve Gençlik "İstanbul özleşmesi"
28 Haziran 2020
bncmedyahaber.com Yazarı Halis Özdemir Kimdir?
Haber Yazılımı