Haber Detayı
19 Haziran 2024 - Çarşamba 04:45
 
"Toplumsal Dönüşüm Evde Başlar!" - Prof. Dr. Süleyman Doğan
"Toplumsal Dönüşüm Evde Başlar!" - Prof. Dr. Süleyman Doğan, Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Süleyman Doğan, video konferans yöntemiyle gönderdiği mesajda Muhammet Binici'nin "Ben Kimim: Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikayesi" adlı eserin tanıtım programında önemli açıklamalarda bulundu.
BENİM AİLEM Haberi


 

"Toplumsal Dönüşüm Evde Başlar!" - Prof. Dr. Süleyman Doğan
 

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Süleyman Doğan, video konferans yöntemiyle gönderdiği mesajda Muhammet Binici'nin "Ben Kimim: Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikayesi" adlı eserin tanıtım programında önemli açıklamalarda bulundu.
 

Eğitim bilimleri ve aile üzerine yaptığı akademik çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Süleyman Doğan, eğitim alanında derinlemesine bilgi ve deneyim sahibidir. Aynı zamanda aile yapıları, ilişkileri ve manevi konular üzerine de önemli araştırmalar yapmaktadır. Doğan, eğitim sisteminin geliştirilmesi, aile içi ilişkilerin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi, manevi değerlerin korunması ve mesnevinin manevi öneminin vurgulanması konularında önemli katkılar sağlamaktadır.


Muhammet Binici'nin eseri için düşüncelerini paylaşan Prof. Dr. Süleyman Doğan, "Efendim, Muhammet Binici'nin ele aldığı önemli konuların, açmazda olan kimi yürekleri cesaretlendirecek tedavi ve terapi süreçleri ile onları topluma kazandıracağı ümidiyle yazarı tebrik ederim," ifadelerini kullandı.

 

Muhammet Binici ise “bugünkü sınav vesilesiyle birçok velinin çocuklarının yanında olmayı tercih ettiğini belirterek, "Bence de iyi ettiler çünkü önce kendi evimizi süpürmeliyiz. Kendi çocuğumuzun yanında olacağız. Bu şekilde davranışlarımız mahalleye, ilçeye, şehre ve sonunda bütün ülkeye yayılacak. İlk önce kendi evimizin önünü süpüreceğiz." dedi.
 

Konuşmasının sonunda Muhammet Binici, “akademisyenlerin toplum üzerindeki önemine değinerek, "Gerçekten bu anlamda akademisyenlerimiz çok önemli. Biz bunu önceki Türkiye'de maalesef konuşamıyorduk. Yavaş yavaş akademisyenlerimiz bu konuya eğildiler, bizim de önümüzü ve toplumun da önünü açmaya başladılar. Ben öncelikle bütün akademisyenlere, sağduyulu ve aklıselim akademisyenlere çok teşekkür ediyorum," dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Toplumsal, Dönüşüm, Evde, Başlar!", -, Prof., Dr., Süleyman, Doğan,
Yorumlar
Haber Yazılımı