Haber Detayı
13 Haziran 2024 - Perşembe 07:19
 
Toplumsal Sorunlara Işık Tutan Etkinlik "Ben Kimim? Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi"
Muhammet Binici'nin Kitabıyla Toplumsal Sorunlara Çözüm: Fatih'te Dikkat Çeken Etkinlik Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlik, Muhammet Binici'nin "Ben Kimim? Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi" adlı eseriyle toplumsal sorunlara ışık tuttu. Uzmanlar ve aile derneklerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, Binici'nin kitabının önemini vurgulayarak topluma çözüm odaklı bir perspektif sundu. Binici'nin 8 yıllık çalışmasının ürünü olan eser, çeşitli alanlardan uzmanların sunumları eşliğinde katılımcılara tanıtıldı. Etkinlik, toplumun farklı kesimlerinden büyük ilgi görerek, önemli bir platform oluşturdu. İşte ayrıntılar.
BENİM AİLEM Haberi
Toplumsal Sorunlara Işık Tutan Etkinlik

HABERİN VİDEOSU (PROGRAMIN TAMAMI)Toplumsal Sorunlara Işık Tutacak Etkinlik: "Ben Kimim? Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde, 2 Haziran 2024, Pazar günü toplumsal sorunlara ışık tutacak önemli bir etkinlik gerçekleşti. "Ben Kimim? Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi" adlı kitabın yazarı Muhammet Binici'nin imzasını taşıyan etkinlik, çeşitli uzmanların katılımıyla gerçekleşti. Muhammet Binici'nin kaleme aldığı "Ben Kimim? Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi" adlı kitap, toplumsal sorunlara dikkat çekerek önemli bir farkındalık yaratmayı hedefliyor. Kitap, toplumun farklı kesimlerinde yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini ele almasıyla dikkat çekiyor.

Kitabın Önemi ve Uzman Görüşleri:

Prof. Dr. Esat Arslan, kitabı ülkenin fabrika ayarlarına dönüşünün gerekliliğini ortaya koyan bir çalışma olarak değerlendiriyor.

Prof. Dr. Orhan Çeker, kitabın gariban köşelerdeki insanların yaşadığı acı durumları ve toplumsal çözümleri dile getirdiğini ifade ediyor.
 

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, kitabın eşcinsellerin gerçek hikâyelerini aktararak toplumsal farkındalık oluşturduğunu ve tabuları yıkmaya katkı sağladığını belirtiyor.
 

Prof. Dr. H. Fehim Üçışık, Binici'nin kitabının eşcinselliği tedavi edilebilir bir psikolojik rahatsızlık olarak gösterdiğini iyileşen eşcinsellerin itirafı ili bir tabunun ters yüz edildiğini ve eşcinsellik doğuştandır psikolojik rahatsızlık değildir gibi bu yanlış varsayımları çürüttüğünü vurguluyor. Bu doğrultuda, Peru'nun Binici'nin 8 yıllık çalışmasının ardından aldığı kararlar, eserin ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seriyor.

 

Gazeteci, Yazar Abdurrahman Dilipak, kitabın toplumda giderek artan sorunlara dikkat çektiğini ve milli felakete işaret ettiğini ifade ediyor.
 

Dr. Erkut Erdoğan, Binici'nin kitabının aile değerlerini koruma konusunda önemli bir rehber olduğunu belirtiyor.
 

Prof. Dr. Süleyman Doğan, kitabın çeşitli sosyal sorunlara çözüm arayışında olanlara cesaret verebileceğini ifade ediyor ve kitabın toplumu aldatan ve gençleri tuzağa düşüren unsurlara karşı bir uyarı niteliği taşıdığını belirtiyor.
 

İlahiyatçı, eğitimci, yazar Ahmet Ziya İbrahimoglu, Binici'nin kitabının okuyucuların bakış açısını genişletebileceğini ve bilinmeyen konuları gündeme getirebileceğini ifade ediyor.
 

Av. Faruk Keleştimur, kitabın Türk-İslam ahlakını koruma noktasında önemli bir rehber olduğunu belirtiyor.
 

Prof. Dr. Ömer Âdil Atasoy, M. Binici'nin kitabının, çeşitli olumsuz etkilerle ve kötü örneklerle karşılaşan çocukların korunması için önlemler alınmasına vesile olacağını. Kitabın, toplumda olumsuz alışkanlıkları teşvik eden kişilere ve gruplara karşı koruyucu bir önlem olarak hizmet edeceğine dikkat çekiyor.
 

Prof. Dr. Sefa Saygılı, Muhammet Binici'nin "Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi" adlı eserini önemli buluyor ve özellikle LGBT konusundaki tehlikeleri, sebepleri ve korunma yollarını anlattığını belirtiyor. Kitabın, toplumda sağlıklı ailenin önemini vurgulayarak evlilik ve evlenecek olanlara rehberlik ettiğini ifade ediyor. Binici'yi tebrik eden Saygılı, eserin evlilik hazırlığı içinde olanlara ve ailelere tavsiye edildiğini vurguluyor. Son olarak, Binici'ye daha fazla yararlı eserler üretme arzusuyla teşekkür ediyor ve tebrik ediyor.

 

Gazeteci, Yazar Halis Özdemir, Binici'nin kitabının toplumun derin yaralarına merhem olabilecek çözümler sunduğunu ifade ediyor.
 

Etkinlik, 2 Haziran 2024 Pazar günü, 13:00 ile 20:30 saatleri arasında Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Aile Dernekleri'nin seçtiği Ramazan Tan, tüm aile dernekleri adına söz alarak aile odaklı konuları ve sorunları açıkladı ve çözüm önerileri sundu.

 

Etkinlikte ayrıca, toplumun çeşitli alanlarında uzman isimlerin sunumları gerçekleştirdi. Ailenin neslin kurtuluşu adına çözüm önerilerini sundular. Muhammet Binici'nin kaleme aldığı eserle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundular. İşte alanında uzman bu isimler şöyle; Bilim Adamı Prof. Dr. Abdullah Çoban, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Necmettin Erbakan Üniversitesi E. İslam Huk. Öğr. Üy. Prof. Dr. Orhan Çeker, Gazeteci, Yazar, Akit Tv Haber Koordinatörü Muharrem Coşkun, Gazeteci, Yazar Suat Gün, Sosyolog Av. İlhami Sayan, Sosyal Araştırmacı, Türk - Yahudi İş Adamı Doğan Kasadolu, Psikolog Hüseyin Kaçın, Uzman Klinik Psikolog Mikdat Ertem, Sosyolog, Yazar Müfid Yüksel, Eğitimci, Yazar Sema Maraşlı, Strateji ve Güvenlik Uzmanı İbrahim Keleş, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem.
 

Programın sonunda, Muhammet Binici'nin 8 yıllık bir çalışmanın ürünü olan "Ben Kimim? Silik Yüzlerin ve Kanadı Kırık Kuşların Hikâyesi" adlı kitabı, Binici tarafından imzalanarak katılımcılara takdim edildi.
 

Muhammet Binici'nin düzenlediği etkinlik, toplumsal sorunlara dikkat çekmek ve çözüm arayışlarına katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirildi. Uzmanlar ve aile derneklerinin katılımıyla düzenlenen etkinlik, Binici'nin eserinin önemini vurgulayarak topluma çözüm odaklı bir bakış açısı sunmayı hedefledi. Katılımcılar etkinliğe büyük ilgi gösterdi ve farklı kesimlerden gelen destekle bu önemli platformun oluşmasına katkı sağladı.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplumsal, Sorunlara, Işık, Tutan, Etkinlik, "Ben, Kimim?, Silik, Yüzlerin, ve, Kanadı, Kırık, Kuşların, Hikâyesi",
Yorumlar
Haber Yazılımı