Yazı Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 12:37
 
Züppeler! ve Darbeci Zihniyet!
Halis Özdemir / Gazeteci - Yazar - Program Yapımcısı
 
 

 

Züppeler! ve Darbeci Zihniyet!

 

SONRADAN GÖRME ZÜPPEYİ yazmıştım ki; 


Aralarında E.Amiral Cem Gürdenizi'nde bulunduğu 104 Emekli Amiral sözüm ona muhtıra, uyarı yayınladılar. Doğrusu MAVİ VATAN fikrinin mimarlarından olduğu söylenen  Cem Gürdeniz nasıl böyle bir girişimde bulunabilmiştir? Benim açımdan merakı muciptir!. Tabi bütün gerçeklerin ortaya çıkacağına inanmaktayız.


Bildiriyle ilgili olarak değerlendirme yapmadan önce tarihi gerçeği hatırlatmak isterim.


Ülkemizde askeri müdahalelerin öncesinde MUHTIRA AÇIKLAMALAR yapılmış ve arkasından müdahaleler gelmiştir. Bildiri yayınlayan emekli Amiraller bu gerçeği bilmiyor olamazlar!


Bu bildiri önemli bir girişimdir hiçbir şekilde "zevzekler" denilerek "fikir açıklaması" denilerek geçiştirilemez.


Söyleyecek sözü olan fikri olan her vatandaş gibi bu emekli amiraller de fikirlerini hassasiyetlerini şahıslar olarak açıklasalar kendi düşüncelerine hizmet etmiş ve uyarı tavsiyeleri dikkate değer bulunabilirdi. İşte o zaman devlete uzun süre hizmet etmiş komutanlar olarak değerlendirilebilirdi. Olmadı yanlış yaptılar.  Yaptıkları milletin vicdanında karşılık bulmadı. Girişimlerinin büyük tepki alacağını nasıl düşünemezler! Gerçekten anlaşılır değildir.


Milli savunmamız açısından çok üzücü bir durum.


"Deniz Kuvvetlerimizi bunlar mı yönetti!?" Değerlendirmelerine muhatap oldular!
Neden daha önceki darbelerde olduğu gibi açıklamaları işaret fişeği olmasını mı  istediler?


104 E. Amiral "zevzeklik"mi yaptılar? Ya da içlerinde bazı "uyanık"ların gazına mı geldiler?


Milletin kahır ekseriyetinin "Darbe heveslisi" olarak değerlendirdiği bildiriye imza atanlar; ABD Başkanı 12 Eylül müdahalesini yapanlar için "bizim çocuklar" demişti. Bugün gene bir ABD yetkilisi çıkıp onlar bizim çocuklar deme ihtimalleri nedir!?


Ülkemizde amiral olmuş emekli olmuş devletin itibar verdiği bu kişiler; şayet DARBE HEVESLİSİ teşebbüste bulunmuşlarsa, şayet "zevzeklik" yapmışlarsa, şayet bazılarının gazına gelecek kadar strateji yoksunları iseler,  şayet dış mihrak destekli olarak bu bildiriyi yayınlamışlarsa(?) her üç halde de ÜLKEM İÇİN üzülmemek elde değil!


Önce milletten en sert tepkiyi aldılar.


Şimdi yargıya hesap verecekler. Yargılamanın ŞEFFAF OLMASI ÇOK ÖNEMLİ! Gerek bundan böyle darbe çağrıştıracak darbe heveslisi davranışı sergileyenlerin ders almaları, gerekse Türkiye'de "darbeci" de olsa adil şeffaf yargılamanın yapıldığını hem yargılananların hem de ülkemize ders vermeye kalkışan üstten bakan batılılara ders niteliğinde olacaktır. Hepsinden önemlisi ise; YARGILAMANIN ADİL YAPILMASIDIR. 


Bu teşebbüs TURNUSAL KAĞIDI GÖREVİ yapacaktır. Geçmişte olduğu gibi bazı siyasetçi, akademisyen, aydın kimlikli şahısların ünvanlarına sığınarak YANDAN ÇARKLI DARBE ŞAKŞAKÇILIĞI yaparlarken görülecektir. Onların da bu süreçten ders çıkarmaları sağlanmalıdır.


Daha önce birkaç defa; Demokrasi havariliği yapıp darbe ve dahili harici müdahale heveslileri görmezlikten gelinmemeli diye uyarılarda bulunmuş ve "ABD'li, Avrupalı dostlarımız demokrasi için bize yardım etsinler" kabilinde açıklama yapan CHP genel başkan yardımcısı da yargıya hesap vermeli diye yazmıştım.


ABD ve AB müttefikliği Suriye'yi Irak'ı Libya'yı demokrasi getirmek için yerle yeksan etmediler mi? Söz konusu vatansa kimseye müsamaha gösterilemez. Müsamaha, fırsat kollayanlara cesaret verecektir. Vermiştir.


Bildirinin arkasında kimler varsa tez zamanda ortaya çıkarılmalıdır.
Bilinmelidir ki; TÜRKİYE'DE HANGİ MAKAMLARDA VE ÜNVANLARDA ve İSİMLERDE (Ahmet, Mehmet vb.)OLURLARSA OLSUNLAR KRİPTOLAR AÇIĞA ÇIKARILMADIKTAN, BİLİNMEDİKTEN SONRA HER ZAMAN BEKLENMEDİK OLAYLARLA KARŞILAŞMAMIZ MUKADDERDİR.


Bundan böyle hiç kimse darbe hevesinde bulunmasın bu millet 15 Temmuz'da durduğu yerde durmaktadır!

GELELİM ZÜPPEYE;

Afilli, toplumun alışık olmadığı gibi giyinenler için kullanılan sözdü züppe, 70'li yıllarda İspanyol paça olarak bilinen geniş paçalı pantolonlar yakası uzun rengarenk gömlekler vardı böyle giyinenler göze batar, İstanbul başta büyükşehirlerde kabul görseler de böyle giyinenler Anadolu insanının gözünde züppe idi. Züppenin geçmişteki hikayesi böyle. Bu güne gelindiğinde pantolon paçası züppelik için yeteri bulunmamakta(!) Madem züppe o halde tam tekmil olmalı züppe!
 

İşte günümüzde züppe;


Görgüsüz yeni yetme içinde bulunduğu şartları kavrayamamış kavrayamadığı gibi hazmedememiş şımarık taklitçi hiçbir değer ve iddia sahibi olmamış olamamış olma ihtimali de olmayan kaybolmuş kişilikler!

Poz verdiği milyon dolarlık dört çeker lüks arabası ve üzerindeki bilmem ne marka libası ile sanki başkasının ceketini giymiş gibi sırıtan boynunda ünlü, markası görünür şekilde fuları ile mafya bozuntusu görüntüsü veren cehaleti yüzünden akan türediler.


İşte bunlar her dönemin figüranlarıdırlar ve her dönem türerler, türediler.


Son zamanlarda bu tipler level atladıkları gibi "ne de çok ne de çok" dedirten türden.
"Ne de çok ne de çok" sözünün hikayesini ben anlatmayayım(!) Bilenler bilmeyenlere anlatsın Nasrettin Hoca misali :)

Meşhur hikayedir ya; "Karadenizli hemşehrimiz Londra'da aracı ile trafiğe çıkar çıkar çıkmasına da İngiltere'de trafik soldan ilerlemektedir. Bizim Karadenizli sağ şeritten trafiğe katılır fakat bütün araçlar üstüne üstüne gelmekte olduğu sırada arabasında radyosundan bir anons duyar spiker bir deli sağ şeritte seyretmetedir lütfen dikkat der. Bizim karadenizli "ne pirusu hepisu hepisu der" kendi kendine! Çünkü karedenizli hemşehrimize göre kendisi doğru yolda diğer sürücüler ters gitmekte!

 

Gördüğümüz manzaraya bakınca ülkenin prıl pırıl gençleri "hepisu ters yola girmiş de bunlar doğru yoldalar!.. Yani demem o ki bu tipler o kadar çoğaldıki sanırsınız başka bir ülkede yaşıyoruz.

 

Bu yeni yetmeler "görgüsüz nereden ve nasıl irtikap edildiği belli olmayan zenginlikle" ülkemizde yüzbinleri bulan üniversite mezunu mühendisler öğretmenler ve daha nice meslek sahibi pırıl pırıl gençlerimiz iş bulamaması sebebi ile cep harçlığı için ya emekli babasının kıt kanaat geçimine yük olmanın ezikliğini hisseder ve genç yaşında mutsuzluğu dip yaparken şımarık görgüsüz nasıl nereden eline geçirdiği zenginlikle işi ot çekmeye vardırmışlar gibi görünüyor!

 

Bu görüntüler sonrasında 2023'te bu durum nasıl sonuç verebilir sizce? Soruyu şöyle de sorabiliriz; "İKTİDARA OPERASYONMU ÇEKİLİYOR!"
İşsiz üniversite mezunu gençlerimiz nasıl bir tepki verirler bu duruma!
Olan biten tiyatral durum kimin ve kimlerin işine yarayacak! Milletin işine yaramadığı kesin.

 

Problemleri halının altına süpürmek kendinizi kandırmaktan başka hiçbir işe yaramaz!  benden söylemesi.
Bu tiplerin bu kadar serpilip büyümesi ayrıca sadece iktidar partisinin sorunu da değildir elbette. BU TİPLERİN PARTİSİ OLMAZ ONLAR İŞLERİNE BAKAR FIRSAT NEREDE ORADA OLURLAR kenarından köşesinden bir yetki alanı kazanmış belediyeler de dahil parti ve meşrep ayırmadan bu tipler serpilip gelişirler. Buralar adeta bu tiplerin üreme alanlarıdır.

Önce ahlak ve maneviyat eğitim ve öğretimi verilmez, kul hakkını helali haramı ve bizim kadim değerlerimizi ifade eden mefhumları literatürden çıkarır ve bu tipler "bal tutan parmağını yalar" saçmalığı ile beslenirlerse çocuklarınızı, yeğenlerinizi, mahallenizin çocuklarını tanıyamazsınız. Onlar zaten sizi hiç tanımazlar çünkü onlara göre sizler "işini bilmeyen salaklarsınız!" Çünkü siz evinize helal rızkın peşindesiniz. Çünkü siz hesap gününe inanmaktasınız.


Ancak onlar avucunuzun içinden kayarken onlara sordunuz mu! "değirmenin suyu nereden geliyor" diye. Sormadıysanız bu işe en azından manevi ortağı olmuşsunuz demek değil midir?

 

Bu tipler genelde kendi çapında kendi periferisinde ünlü olduğunu düşünen bir şekilde makam mevki ve siyasi ayrıcalık elde etmiş, bunları elde ederken de kırk takla atmakta beis gürmemişlerin "oğlu, yeğeni, damadı, kızı vb." genellikle de bunlardan oluşmaktadırlar.

 

Sakın bunlar toplumun çok azınlığıdır, bahsetmeye de değmez demeyin bunlar toplum da inanılmaz reaksiyona sebebiyet veren hemen her yerde değişik şekilde endam eden tiplerdir.


Bunları hafife almanız önemsememeniz sizi toplumunda önemsemediği şeklinde  yanıltmasın derim. Başka ne diyeyim bilemedim.


Sorular soru içinde akıl olmazların zoru içinde!

NFK
 

Zalim soykırımcı Çin tarafından Doğu Türkistan da yapılan BARIN KATLIAMInı şiddetle kınıyorum ve Uygur kardeşlerimize yaptıklarının hesabının sorulacağını Çin'e hatırlatıyorum.


Doğu Türkistan mutlaka bağımsızlığına kavuşacaktır.

 

Vesselam

 
Etiketler: Züppeler!, ve, Darbeci, Zihniyet!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
10 Nisan 2021
Peygamberi Düşünce Medeniyeti
02 Nisan 2021
Bu Bilim Kurgu Filminde Herkes Başrol!..
01 Nisan 2021
Susmak! Çok değerli çok!
27 Mart 2021
Bu Canavar Kapitalizmin Eseri!
24 Mart 2021
HDP'ye Dava.. Refah Partisi'nin Kapatılmasındaki SIR! Ak Parti'nin Kongresi
21 Mart 2021
Soykırımın Gölgesinde WANG Yİ!nin Türkiye Ziyareti
17 Mart 2021
TBMM Kararı! SOYKIRIM ve ÇİLEKEŞ UYGUR ANALAR!
13 Mart 2021
Papa Pul ve Yeni Sevr Hayali
05 Mart 2021
Siz Ağlamayın Lale Gül Çocuklar! Hayaliniz Gerçekleşecek!.
27 Şubat 2021
Efsane lider ERBAKAN!
20 Şubat 2021
Savaşlar! Savaşanlar!
14 Şubat 2021
Lanet Osun! Toplu Tecavüz!
12 Şubat 2021
Ömür Dediğin ve Kefenin Cebi!
10 Şubat 2021
İstanbul varsa Mekke var Kabe varsa İstanbul vardır!
05 Şubat 2021
Boğaziçi Üniversitesi ve Bizantoloji Çalışmaları
05 Şubat 2021
Kılıçdaroğlu nereye koşuyor? Ve "Mahşerin Dört Atlısı"
03 Şubat 2021
El yordamıyla iş yapmak
30 Ocak 2021
"Sen insan değilsin ahlaksız!"
28 Ocak 2021
Şişşşt Sessizlik! Uyuyoruz!
22 Ocak 2021
DEVLET BABA İşsizlik yoksulluk çaresizlik!
20 Ocak 2021
Bu Yazı Hoşunuza Gitmeyebilir!
16 Ocak 2021
Refah Partisinin Kapatılmasının Sırrı!
16 Ocak 2021
"Gıda" ve "Su"da Oynanan Oyunlar!..
12 Ocak 2021
Doğu Türkistan'la Tek Milletiz
08 Ocak 2021
Darbeler ve Darbeciler! Darbeciler kimin! çocuklarıydı?
06 Ocak 2021
Çin Aydınlarına ve Halkına Mektup
03 Ocak 2021
2021 Yılı Beklentilerimiz ve Umudumuz!
29 Aralık 2020
Türkiye Uygurları Çin'e İade Edecek mi?! TBMM Anlaşmayı Reddetmelidir!..
27 Aralık 2020
Ah!.. Afganistan Ah!..
26 Aralık 2020
Türkçe Ezan ve Türkçe Kur'an
26 Aralık 2020
Biz Bu Filmi Çok Gördük!
20 Aralık 2020
Türkiye'de İttifaklar ve İttifakların Müttefikleri Yazı Dizisi -2-
19 Aralık 2020
Türkiye'de İttifaklar ve İttifakların Müttefikleri Yazı Dizisi - 1-
13 Aralık 2020
Uyuyan Dev ASYA Müslüman Toplulukları ve MÜSLÜMAN TÜRK Devletleri
06 Aralık 2020
Ekonomik Saldırı ve Lale Devri Bürokratları (2)
05 Aralık 2020
Ekonomik Saldırı ve Lale Devri Bürokratları -1-
03 Aralık 2020
CHP’nin Müttefikleri ve SP
27 Kasım 2020
Dünya Polis Devleti
20 Kasım 2020
Kral Çıplak!..
14 Kasım 2020
ERDOĞAN'ın BİDEN = HARRİS ile Bilek Güreşi! (2)
14 Kasım 2020
ERDOĞAN'ın BİDEN = HARRİS ile Bilek Güreşi! (1)
07 Kasım 2020
Dünya Değerli!.. Hem de Değerlerini Değersizleştirirken!..
01 Kasım 2020
Yarasa & Deprem
29 Ekim 2020
Atatürk! ve CHP ?
24 Ekim 2020
TURAN Hayali Gerçekleşir mi?! Nasıl?
18 Ekim 2020
"Ölürken Ne Deniyordu Lan!.."
09 Ekim 2020
Üç Devlet Tek Millet ve Doğu Türkistan
04 Ekim 2020
Türk Denilince!..
27 Eylül 2020
Savaşın Her Çeşidine Hazır Olmak!
24 Eylül 2020
"Erdoğan Gitmeli"!..?
19 Eylül 2020
Çin Devlet Başkanına Açık Davet!.. "Dünyada barış ve huzur arıyoruz!.."
17 Eylül 2020
Büyü / Sihir / Cincilik
12 Eylül 2020
Akıncılar! Bu hikâye; Bizim hikâyemiz!
06 Eylül 2020
40 Yıl Önce Tarihi Kudüs Mitingi
04 Eylül 2020
Dilimizin Başına Gelenler Pişmiş Tavuğun Başına Gelmedi
29 Ağustos 2020
Kadın Olmak!.. Neye Göre?! Kime Göre?!
27 Ağustos 2020
Doğu Türkistanlıların Sessiz Çığlığı!..
21 Ağustos 2020
Başörtüsü ;"Fora"
19 Ağustos 2020
Beştepe 5'ten Büyüktür! Erdoğan'ın rakibi Erdoğandır!
16 Ağustos 2020
Narkoz!..
13 Ağustos 2020
Söz Vermek & Söz Ahlakı
11 Ağustos 2020
Muharrem İnce ve Akşener Nereye Koşuyor? "Muharrem Gel Buraya"
10 Ağustos 2020
"İstanbul Sözleşmesi" ile Uçuruma Gitmekte siniz ! Vatandaş ise Yol Ayırımında!..
20 Temmuz 2020
Abi Ne Medeniyeti, Bizden Adam Olmaz (mı?) -1-
08 Temmuz 2020
Dikdatör
30 Haziran 2020
SEÇMEN KÜSKÜN SEÇMEN KIRGIN!
28 Haziran 2020
Küresel Yozlaşma ve Gençlik "İstanbul özleşmesi"
28 Haziran 2020
bncmedyahaber.com Yazarı Halis Özdemir Kimdir?
Haber Yazılımı