Haber Detayı
11 Kasım 2020 - Çarşamba 11:18
 
Volkswagen yatırım kararını duyurdu! İşte seçtiği ülke
Türk otomotiv endüstrisinin merakla beklediği haber geldi. Daha önce coronavirüs salgını sebebiyle fabrika kararını erteleyen Volkswagen, yatırımının resmen Slovakyaʹya yapılacağını açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Volkswagen yatırım kararını duyurdu! İşte seçtiği ülke

Türk otomotiv endüstrisinin merakla beklediği haber geldi. Daha önce coronavirüs salgını sebebiyle fabrika kararını erteleyen Volkswagen, yatırımının resmen Slovakyaʹya yapılacağını açıkladı.   

Bu açıklama direkt olarak Volkswagen CEOʹsu Herbert Diessʹa ait. Automobilwoche ekibine konuşan yönetici, coronavirüs salgınını ardından talebin düştüğüne vurgu yaparak ellerindeki üretim kapasitesinin yeterli olduğunu belirtti. Yani Alman üretici yeni bir fabrika açmak yerine, halihazırda Slovakyaʹda bulunan tesisini güçlendirmeye karar verdi.Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8 ve Porsche Cayenne gibi modelleri üreten Bratislava tesisi, yaklaşık 1 milyar euro yatırım ile güçlendirilecek. Volkswagen bu tesise yeni bir üretim bandı ekleyerek fabrikayı genişletmek istiyor.  Daha önce Manisaʹda kurulması planlanan bu tesis, Volkswagen Passat ve Skoda Superb üretimi yapacaktı. Fabrikanın yıllık 300.000 araç üretmesi ve istihdam yaratması bekleniyordu. Fakat bu karar ile birlikte Passat ve Superbʹin üretimi de Bratislavaʹya kayacak.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Volkswagen, yatırım, kararını, duyurdu!, İşte, seçtiği, ülke, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı