Haber Detayı
14 Mart 2021 - Pazar 20:30
 
Hayvanlar Alemine Dönüş!..
Muhammet Binici yazdı.. "Hayvanlar Alemine Dönüş!.."
GÜNDEM Haberi
Hayvanlar Alemine Dönüş!..

HAYVANLAR ÂLEMİNE DÖNÜŞ

 

18. yy da ortaya çıkan Fabian Cemiyet ve bu ekolün teşvik ettiği Marksist fikir hareketleri tarihi materyalizm ideolojisi üzerinden önce tanrıya hücum etti. Allah yoktur dedi. O zaman aile değerleri bütün dünyada çok kuvvetli olduğu için aile düzeni ret etmek yerine kominal aile biçimini savundu. Kominal aile düzeninde kadınlar ve erkekler istediği bireyle beraber olma hakkına sahip oluyordu. Çocukların büyümesi toplumun kolektif sorumluluğuna verilmişti. Bunun teorik çalışmasını yapan fikirler üretildi ve pratikte nasıl uygulanacağı üzerine Marksist bilim adamları kafa yordu. Kreşler, çocuk yurtları, çocuk bakım evleri gibi teklifler ortaya kondu. Gelecek nesillerin yetiştirilmesi toplumun sorumluluğundadır denildi. Bu sorumluluğu, yerine getirmesi gereken devlet, ileride devletsiz aşamaya geçinceye kadar sosyalist değerleri aşılayan, kapitalist kültür ve gelenekleri sıfırlayan bir program takip edecekti. Bu sistemin en büyük tatbikatı 1917 Rus Devrimi ile komünist olan SSCB ve Çin’de uygulandı ama Kominal aile düzenini başaramadılar, sosyalist ahlakı taşıyan bir nesil yetiştiremediler. İnsan tabiatına zıt bir karakter yapısının, eğitim yolu ile değiştirilmesinin mümkün olmadığı görüldü ve bu proje ile birlikte komünizm de iflas etti.

 

Bu projenin uygulanmasında deneyci devletler şunu gördüler hiçbir kominal ortamda uygulanan Kreşler, çocuk yurtları, çocuk bakım evleri gibi çözümler aile şefkat ve merhametini karşılayamıyor ve aile sıcaklığını temin edemiyor. Bunun üzerine binlerce sosyolog psikolog deneysel çalışmalar yaptılar. Bu deneysel çalışmaların tamamı fiyasko ile sonuçlandı. Bu işleri planlayan saklı seçilmişler-Küresel elitler insanlığı illa da şeytani düzene sürüklemek için bazen kuzu, bazen tilki, bazen de kurt kılığına girerek insanlığı yanıltma çalışmalarına devam ettiler.

 

Şimdi Marksizm’in yerine getirdikleri daha doğrusu uydurdukları kavram liberal sol. Kim neyim hıyar derse bir avuç tuz alıp koşan, cahil okumuşlar, moda kavrama uyarak liberal sol oldular. Yani kapitalist sol, yani hem toplumcu hem ferdiyetçi, hem siyah hem beyaz oldular. İnsanlığı liberal sol kavramı üzerinden ifsat etmeye çalışan saklı seçilmişler; bu aptalca ideolojiye kapılan okumuş cahillerin bu durumuna göbeklerini tuta tuta güldüklerini, ne kadar aptalca dediklerini duyar gibi oluyorum. Sol kelimesi ve toplumculuk ile liberalizm aynı cümle içinde bir araya gelmesi mümkün olmayan kavramlardır. Şu anda dünyada öyle bir moda çıktı ki adam ben liberal solum diyor. Bu söylem, ben çok ciddi bir adamım ama soytarının tekiyim demek gibi bir şey oluyor. Bu mantığın neresine güleceksiniz neresine ağlayacaksınız anlamakta zorluk çekiyorum.

 

Geçen günlerde liberal sol olduğunu savunan bir hanım yazarımız kızlarımıza şunları tavsiye ediyor.

 

“Her baba evi öyle sanıldığı kadar güvenli değildir.

Aksine çoğu baba evi tehlikenin merkezidir.

Ve bazen sokaklar o baba evinden çok daha güvenlidir.

O yüzden, o despot, o dayakçı, o adaletsiz, o ikiyüzlü, o sinsi, o hesapçı, o güvenilmez babaların evinden erkenden çıkın gidin kızlar.

Haylaz olun, her önüne gelenin sizi terbiye etme hevesine kafa tutun.

Kaçın o evden, kaçın kurtulun.

Sokaklar siz özgürce orada dolanmadığınız zaman tehlikeli.

Ahlak, asıl siz dilediğiniz gibi yaşamadığınız sürece çökmekte.

Vurun kapıyı çıkın o baba evinden.

Geleneklerin, inançların, korkuların pabucunu dama atın.

O tekinsiz baba evini terk edin kızlar; derhal terk edin.”

 

 

Yazdığı satırlarda daha neler var neler!..  Bu yazıya iki kız çocuk babası olarak ilk önce ben nefsimde isyan ettim. Böyle bir şey nasıl düşünülebilir? Böyle bir şey nasıl akla gelebilir? Kızlarımın başına gelecek kaza bela benim başıma gelsin de tek onların tırnağı taşa değmesin.. Diye düşünen ve bu uğurda yaşayan bir baba olarak bu ifadeler öncelikle beni yaraladı. Akşam eve giderken ne alıp onları nasıl sevindireyim diye düşünen, hastalandıklarında ateşlendiklerinde sabahlara kadar uyumayan ölüp/ölüp dirilen bir baba olarak.. “O yüzden, o despot, o dayakçı, o adaletsiz, o ikiyüzlü, o sinsi, o hesapçı, o güvenilmez” baba nasıl olabilirim? Babalara böyle bir iftira nasıl atılabilir, bütün babalar ahlaksızca nasıl aşağılanabilir? Düşünüyorum böyle bir baba tiplemesi hayvanlar âleminde bile yoktur.

 

 

Bu konu ile ilgili çok araştırma yapan belgesel yapan biri olarak hayvanlar âleminde de misal vermek isterim.

 

 

Arslan, kaplan, kurt ailelerinin geleneklerinde dahi, yuvayı büyüyünce ilk öce erkek yavrular terk eder baba aslan, baba kurt, baba kaplan aile bütünlüğünün korunması, güvenliği için ailesinin başında durur yuvasına kol kanat gerer ve dişileri korumaya devam eder. .

 

 

İnsanlık tarihi boyunca anne veya baba otoritesine (Anaerkil veya babaerkil aile düzeni) dayanmayan bir aile göremezsiniz. Dünyada insan topluluklarında çoğunlukla görülen aile düzeni baba otoritesi etrafında şekillenmiştir.  Babaların gözünde kızların kelimelerle ifade edilemeyecek değeri vardır. Et tırnaktan ayrılmaz. Baba ve onun yavrusu, baba ve onun gözbebeğidir kızlarımız. Kızlarımıza sokak kadını olmayı öğütleyen her kim olursa olsun ahlaksızdır, kötü niyetlidir, insanlık düşmanıdır. 

 

 

Bu yazı hayvanlar âleminde bulunmayan bir çağrıda bulunuyor.  Hayvanların bile sürü halinde toplu yaşadığı görüldüğü halde toplumun temeli olan aileyi bozmak için küresel fesat hareketinin sözcülüğünü yapıyor. Aile, çocuklar toplumun temeli sosyal hayatın çekirdeği insanlığın ortak geleceğidir.

 

 

Bunları yazan hanım, hayvanlar âleminden daha aşağı bir aile modelini kızlarımıza tavsiye ediyor.  Sokak kadını olmaları öğütünü veriyor. Beyaz kadın tüccarlarına hizmet ediyor, böylece kızlarımızın-kadınlarımızın sokaklarda aşağılanmasını sinsice savunuyor.

 

 

Bizce bunları yazan bir kadın, kadın düşmanıdır, insanlık düşmanıdır, hakkın ve ahlakın düşmanıdır. Anayasanın düşmanıdır[1]. Erkeğe-babalara hakaret eden, aile düzenini yıkmaya çalışan bu kadın hakkında savcılar harekete geçmelidir.

 

 

 

 


[1] Anayasa Md: 41 “Aile, Türk toplumunun temelidir ve eşler arasında eşitliğe dayanır.

Devlet ailenin huzur ve refahı ile özellikle ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır, teşkilatı kurar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hayvanlar, Alemine, Dönüş!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı