Haber Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 19:54
 
Bu kurslara katılanlar işsiz kalmayacak! Günlük 89 TL ödenecek
İŞKUR ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğiyle 4. Dönem meslek edindirme kursları 9 Kasım’da başlıyor. 24 hafta sürecek kursların, ilk 12 haftası teorik ve laboratuvar eğitimi olarak, ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nde bulunan derslik, atölye ve laboratuvarların da verilecek. İkinci haftasında ise, staj olarak işletmelerde verilecek. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerler, işletmelerde istihdam edilecek. Kursların bitiminde her biri kalifiye elaman haline gelecek olan kursiyerlere Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olacak. İŞKUR tarafından katılımcılara, kazalara ve meslek hastalıklarına karşı sigorta yapılacak ve günlük 89 TL ücret ödenecek. Kurslarda CNC Freze Operatörlüğü, CNC Torna Operatörlüğü, Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı, Hidrolik- Pnömatik, Elektirik, Elektrik Pano Elamanı, Argon(TIG) Kaynak Elamanı, Gazaltıcı (MIG-MAG) Kaynak Elemanı, Kompleci (Ev tekstili), Mobilya döşeme işçisi eğitimi verilecek.
EKONOMİ Haberi
Bu kurslara katılanlar işsiz kalmayacak! Günlük 89 TL ödenecek

İŞKUR ve ASO Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğiyle 4. Dönem meslek edindirme kursları 9 Kasım’da başlıyor.  24 hafta sürecek  kursların, ilk 12 haftası teorik ve laboratuvar eğitimi olarak, ASO Sürekli Eğitim Merkezi’nde bulunan derslik, atölye ve laboratuvarların da  verilecek.  İkinci haftasında ise, staj olarak işletmelerde verilecek.  Eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerler, işletmelerde istihdam edilecek.  Kursların bitiminde her biri kalifiye elaman haline gelecek olan kursiyerlere Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olacak.  İŞKUR tarafından katılımcılara, kazalara ve meslek hastalıklarına karşı sigorta yapılacak ve günlük  89 TL ücret ödenecek.    Kurslarda CNC Freze  Operatörlüğü, CNC  Torna Operatörlüğü, Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı, Hidrolik- Pnömatik, Elektirik, Elektrik Pano Elamanı, Argon(TIG) Kaynak Elamanı, Gazaltıcı (MIG-MAG) Kaynak Elemanı,  Kompleci (Ev tekstili), Mobilya döşeme işçisi eğitimi verilecek. 

 

 ASO-SEM, NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİYOR

ASO Sürekli Eğitim Merkezi, imalat sanayi başta olmak üzere üretim ve üretimi destekleyen sektörlerde faaliyet gösteren yeni ve gelişen teknolojiye uyum sağlayan nitelikli eleman yetiştiriyor.  Kursa katılan kişilerin her anlamda donanımlı olmalarını sağlamak için izleyerek değil, uygulayarak ve yaşayarak öğrenmelerini sağlıyor. Böylelikle kursiyerler nitelikli birer elaman konumuna geliyor.8.800 metre kare kapalı alana sahip olan  eğitim merkezinde, 9 derslik,  9 adet atölye ve laboratuvar, 2 bilgisayar laboratuvarı, 1 toplantı salonu, 250 kişilik konferans salonu,200 kişilik yemekhane, 92 kişilik konaklama kapasitesi, 105 araçlık açık otopark bulunmakta

 

ASO-SEM’İN EĞİTİM VERDİĞİ ALANLAR

Geniş eğitim alanları ile dikkat çeken ASO-SEM 8.800 metre kara alana sahip olan merkezinde şu eğitimlere yer vermektedir; Makine Teknolojisi, plastik teknolojisi, Endüstriyel otomasyon teknolojileri, Elektrik Teknolojisi, Mesleki Bilgisayar Eğitimleri, Metal Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Konaklama Hizmetleri, Kalite kontrol, Ölçme kontrol, Teknik Resim, Mesleki resim, Lojistik, kalite sistemleri, Verimlilik, yönetici asistanı, Danışma Görevlisi, Satın alma, Pazarlama, Muhasebe, Finans, Dış Ticaret, İlk Yardım, Hijyen, Yangın.

Kaynak: (Haber7) - Haber7 Editör:
Etiketler: Bu, kurslara, katılanlar, işsiz, kalmayacak!, Günlük, 89, TL, ödenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı